» » На черговій зустрічі: про декларування своїх доходів       

Ілля Матьола – начальник ДПІ у Тячівському районі провів зустріч із  керівниками установ та організацій району, лісогосподарських підприємств та громадянами. Під час зустрічі йшлося, зокрема, про покращення надання послуг населенню та декларування доходів громадян за 2016 рік.

Ілля Матьола поінформував присутніх про те, що впродовж минулого року декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2015 році, подали 408 громадян, в тому числі 77 декларантів після перерахунку сплатили 168,8 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб; 331 декларант прозвітував про доходи з метою отримання податкової знижки та отримав 276 тис. грн.

Начальник ДПІ у Тячівському районі нагадав присутнім, що кампанія декларування доходів громадян триває з 1 січня  до 1 травня. Наразі про свої минулорічні статки повідомили 2 громадян району. Задекларовані ними доходи склали 154 тис. грн. 

Була звернута увага учасників зустрічі  на особливостях цьогорічного  деклараційного процесу. Звернув увагу, що громадяни, які у 2016 році отримували доходи, з яких при їх виплаті не був сплачений податок на доходи фізичних осіб, зобов’язані подати податкову декларацію про майновий стан і доходи до органу державної фіскальної служби за податковою адресою, тобто, за місцем реєстрації згідно з паспортними даними. Декларація подається до 1 травня поточного року.

Подати декларацію до 1 травня поточного року зобов’язані громадяни, які отримали у 2016 році доходи за договорами дарування (успадкування), доходи від здавання майна фізичним особам в оренду, доходи від операцій з продажу рухомого або нерухомого майна, доходи від реалізації сільськогосподарської продукції, іноземні доходи, інші доходи, що не оподатковувались при виплаті, доходи, отримані від надання різного виду послуг фізичним особам , в т.ч. послуги репетиторів, нянь, акторів тощо.

– Окрім обов’язкового подання декларації, фізичні особи мають право подати декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого до бюджету податку на доходи фізичних осіб. В цьому випадку декларація подається упродовж  2017 року, – підкреслив Ілля Матьола.

Керівник ДПІ району детально роз’яснив, що до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом 2016 року фізичною особою – платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

До таких витрат відносяться : частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;

суми коштів або вартість майна, переданих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям;

суми коштів, сплачених  на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти;

суми витрат на сплату страхових платежів та пенсійних внесків;

суми оплати допоміжних репродуктивних технологій;

суми оплати вартості державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита;

суми коштів, сплачених у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива;

суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

Для подачі декларацій про отримані доходи діє Центр обслуговування платників Тячівської ДПІ ГУ ДФС у Закарпатській області (м. Тячів, вул. Армійська, 2 ) де створені всі необхідні умови. Декларацію також можна заповнити на офіційному веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua), де розміщено спеціальний банер, в якому детально пояснюється порядок заповнення податкової декларації та додатків до неї, або ж надіслати заповнену декларацію  поштою.

ДПІ у Тячівському районі ГУ ДФС у Закарпатській області

 

 

скачать dle 12.0
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
 
© Тячів 2010-2017
Тячівська міська рада
Розроблено -