» » Відбувся чемпіонат України з греко-римської боротьби

Додано: 26-06-2012, 14:26 | Переглядів: 1 109

12-14 червня у борців греко-римського стилю – кадетів 1995-1996 р.н. відбувся головний старт у цьому році – Чемпіо­нат України, на якому збірні ко­манди областей відвойовували чемпіонські титули.  Відповідальність була велика, адже на кону висока ціна – відбір на Чемпіонат Європи, який відбу­деться у липні в Польщі та Чемпіонат світу, який пройде у серпні в Азербайджані. У цілому команда Закарпаття склада­лася із борцівських шкіл Мукачева та Тячева.

Загалом, упродовж півріччя проводилась серйо­зна ро­бота з підготовки спортсменів: лідери області здійснили ба­гато стартів та взяли участь у навчально-тренувальних збо­рах. Так, до прикладу, кращі борці Тячева прийняли участь у міжнародному турнірі в Мо­скві, який став новим поштовхом для спортсмені у технічному та тактичному планах. Після по­вернення з турніру юні борці Богдан Ковернюк та Олександр Белоцький зрозуміли наскільки серйозно потрі­бно відноситись до даного виду спорту. Крім того, був виїзд на міжнародний турнір до Угорщини, в якому прийняло участь 13 країн.

Варто відмітити, що на етапах підготовки не все проходило легко: час від часу давалися взнаки травми, які, на жаль, не оминають спортсменів. Обласною Федерацією греко-рим­ської боротьби було визначено склад збірної області, яка при­йматиме участь у фінальній частині Чемпіонату України, що проводився у м. Шостка Сумської області. Головний тренер збірної області – старший тренер відділення греко-римської боротьби Тячівської ДЮСШ Й. Ю. Болдижар.

Відбувся чемпіонат України з греко-римської боротьби
Слід зауважити, що у греко-римській боротьбі, як і у важкій атлетиці є характерна річ – утримання особистої ваги спорт­смена. Що стосується збірної об­ласті, то у команді з 13 чоловік  для участі та досяг­нення якісного результату семеро – підга­няло вагову категорію. Хоча під час підготовки, на зборах, тре­нери не давали на це згоди. Однак, юні спорт­смени прийняли власне рішення: підігнати особисту вагову категорію для кра­щого виступу, адже ціна пе­ремоги висока – участь в Чемпіо­натах Європи та світу. Пройшовши мандатну комісію, всі спортсмени зважи­лись, щоб виступити на Чемпіонаті у запла­нова­них вагових категоріях. Першого дня Чемпіонату відбува­лись по­єдинки у шести вагових категоріях (42, 46, 50, 54, 58, 63 кг). Подальші  чоти­ри вагові категорії (69, 76, 85, 100 кг) представлялись на­ступного дня. Основна надія поклада­лась на спорт­сменів – учасників Чемпіонату першого дня, які, у свою чергу, показали хороші результати і виправдали тре­нер­ські сподівання. Збірну Закарпаття у ваговій кате­горії 42 кг не представляв жоден спортсмен. Претен­дентом міг стати кра­щий борець області, тячівець Михайло Са­вчук, але він вияви­вся поза віковим критерієм учасни­ків Чемпіонату, оскільки юнак  з 1997 р. н. У ваговій категорії до 46 кг збірну області представ­ляв кандидат у майстри спорту, тячівець Богдан Ко­вернюк. Спортсмен бездоганно провів три поєдинки і виграв, а у фіна­льній частині дались взнаки підгін ваги та нещодавня травма – розтяжка міжреберних м’язів. Через що Богдан не зміг стати Чемпіоном України. Проте, юнак виборов путівку на Чемпіонат світу. Якщо конкретніше, то за домовленістю голо­вних трене­рів України у м. Шостка було прийнято рішення: перші номери братимуть участь у Чемпіонаті Європи, і якщо займуть від 1 по 5 місце, то при­йматимуть участь у Чемпіонаті світу. І задля цього, на місці вирішено розбо­роти  2 та 3 місця, щоб визна­чити кра­щих спортсменів, які  пред­ставлятимуть Україну на Чемпіонаті світу. Не зважаючи на травму, Богдан Ковер­нюк вдало провів поєдинок – виграв у кримського борця і виборов путівку на Чемпіонат світу.

У в. к. 50 кг виступив мукачівець Олек­сандр Смерека, який зайняв десяте місце. Вагову категорію 54 кг представляв мукачівець Павло Молнар, який, зігна­вши 5 кг продуктивно відновився, і не дав жодному супе­рнику шансів на виграш. Відтак, став Чемпіоном України, виконавши норматив майстра спорту. У в. к. до 58 кг за закарпатську збірну виступали двоє учасників. Тячівець Олександр Белоцький вразив усіх своїм виступом, зайняв третє місце і лише через власну помилку не вийшов до фінальної частини, де мав зустрі­тися із земляком Сергієм Козубом із Мукачева. Останній став Чемпіоном Укра­їни за допомоги Олександра Бело­ць­кого, який в ході поєдинку виснажив фіналіста – супе­рника Сергія Ко­зуба. У в. к. 63 кг ви­ступив мукачі­вець, який, на жаль, не показав ре­зультатів і по­сів  27 мі­сце. Також у даній категорії висту­пив тячі­вець Микола Варга, який здобув дві перемоги і зайняв сьоме мі­сце. У в. к. 69 кг виступив тячівець Андрій Алечко і хоча спортсмен вперше на зма­ганнях такого рівня, однак зумів про­явити хара­ктер, не розгубився та  обі­грав сильного су­перника з Криму,  однак через брак тех­нічного досвіду програв києвля­нину: провівши вдало прийом, не утримав су­перника на лопатках. Непога­ний резуль­тат показав борець, мукаці­вець Ан­дрій Пивоваров у в. к. до 85 кг, який зайняв п’яте особисте місце. Всього із 13 чоловік збір­ної області 9-ро спорт­сменів дали залі­кові очки Закарпатській області та ра­йонам. Збірна Закарпаття здивувала присутніх високими результа­тами, особливо під час поєдинку пер­шого дня. Тим са­мим, увійшовши до трійки кращих збірних України.

Варто відзначити, збірну команди області готували тренери з Тячева – старший тренер відділення греко-римської боротьби Тячівської ДЮСШ Йосип Юрійович Болдижар та тренер Василь Ковернюк, а також майстер спорту міжнародного класу, мукачі­вець Іван Кукушкін.

Переможці та призери Чемпіонату України і зараз не мають часу на відпочинок, адже продовжують готува­тися до чемпіонсь­ких стартів Європи та світу. Вже 30 че­рвня Богдан Ковернюк та Олександр Белоцький разом з тренером виїжджають в м.Очаків Миколаївської області на міжнародний турнір кандидатами у збі­рну Україну. А пі­сля повернення, на них чекає навчально-трену­вальний збір –  5 липня у м. Мукачево, звідки і стартуватиме збі­рна України на Чемпіонат Європи до Польщі. Тож, поба­жаємо тренерам та юним спортсменам удачі, хороших поєдинків та  переконливих результатів.

Людмила Кричфалушій

скачать dle 12.0
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.