» » Про стан надходження земельного податку та орендної плати за землю       

У К Р А Ї Н А

ТЯЧІВСЬКА   МІСЬКА  РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

 

від  03 лютого 2017  року  №  14

м. Тячів

 

Про стан надходження земельного

податку та орендної плати за землю

 

        

Заслухавши інформацію начальника відділу земельних відносин апарату виконкому міської ради Титова Д.А., виконком  відмічає, що в 2016 році до бюджету міської ради надійшло 3,3 млн. грн. земельного податку та орендної плати за користування земельними ділянками. Надходження цих платежів в загальній сумі податкових надходжень складають 5,3 відсотків.

          Аналіз надходжень за 2016 рік засвідчує, що основні платежі по земельному податку та орендній платі надходять від суб’єктів господарювання. Так, у м. Тячів та с.Тячівка у власності та користуванні є земельні ділянки у 49-ти фізичних осіб – підприємців та 97-ми юридичних осіб – суб’єктів господарювання, від яких надійшло 1,6 млн. грн.

          Разом з цим на території с. Руське Поле здійснюють діяльність 24 фізичні особи – підприємці, а в с. Лази – 23 підприємці. При цьому орендну плату за землю у цих населених пунктах підприємці не сплачують взагалі.

          Ряд фізичних та юридичних осіб на території м. Тячів ухиляються від укладання договорів оренди та внесення змін до цих договорів за користування земельними ділянками.

          Це стосується, зокрема, МПП «Драгун», ТОВ «Апекс ЛТД», підприємців Переганя М.М., Дочинець І.І., Сава Й.Й., Гоблик В.І., Колодницький Б.В..

          Аналогічні порушення допускаються в с. Р.Поле, на території якого ігнорують вимоги земельного законодавства щодо обов’язковості укладання (переукладання) договорів оренди за користування земельними ділянками громадяни – підприємці Цонинець В.Ю., Габор І.І., Стойка Т.І..

          В порушення вимог Податкового та Земельного Кодексу України районною державною адміністрацією виділено земельну ділянку та встановлено ставку орендної плати підприємцю Купчинський Т.М. в розмірі2% від нормативно-грошової оцінки землі тоді, як мінімальна ставка орендної плати не може бути меншою 3% від такої оцінки. На сьогоднішній день договір щодо оренди землі із згаданим підприємцем не переукладено, внаслідок чого бюджет громади недоотримує відповідні кошти.

          З метою покращення стану землекористування та збільшення надходжень до міського бюджету Тячівської об’єднаної територіальної громади, виконавчий комітет міської ради

                                                        в и р і ш и в :

1. Інформацію начальника відділу земельних відносин апарату виконкому міської ради Титова Д.А. про стан надходження земельного податку та орендної плати за землю взяти до уваги.

2. Зобов’язати відділ земельних відносин апарату виконкому міської ради, старост сіл Руське Поле, Тячівка, Лази та Округла:

2.1. В термін до 15 лютого 2017 року надіслати нагадування платникам земельного податку та орендної плати за користування земельними ділянками щодо необхідності впорядкування земельних відносин відповідно до Земельного та Податкового Кодексів України.

2.2. Надіслатидо Управління Держгеокадастру у Закарпатській області листа щодо перегляду договору оренди, укладеного з фізичною особою – підприємцем Купчинська Т.М., та встановлення ставки орендної плати відповідно до чинного податкового законодавства.

2.3. Підготувати до Управління Держгеокадастру у Закарпатській області звернення щодо надання відомостей про укладені договори із громадянами та суб’єктами господарювання щодо оренди земельних ділянок за межами сіл Руське Поле, Лази та Округла.

2.4. У випадку подальшого ігнорування вимог земельного та податкового законодавства звернутися до правоохоронних органів з метою усунення порушень чинного законодавства та стягнення належних міському бюджету сум в примусовому порядку.

2.5. Розпочати процедуру  з розширення меж населеного пункту Руське Поле.

3. Юридичному відділу апарату виконкому міської ради вживати передбачені законодавством заходи щодо притягнення до відповідальності порушників земельного та податкового законодавства.

4. Хід виконання цього рішення розглянути на засіданні виконкому міської ради у червні поточного року.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови Клебана І.Я.

 

 

 

Міський голова                                                                                            І.І.Ковач

 

 

 

 

скачать dle 12.0
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
 
© Тячів 2010-2017
Тячівська міська рада
Розроблено -