» » Страница 10

       
Як розраховується розмір єдиного внеску на заробітну плату працівника-інваліда, який працює у фізичної особи-підприємця за умови отримання ним заробітної плати у розмірі, меншому за мінімальну (працює неповний день)?
 
Єдиний внесок для роботодавців встановлюється у розмірі 22% до визначеної статтею 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» бази нарахування єдиного внеску.










       
З 1 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», який вніс нові особливості у справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.
 
Зауважимо, що цьогоріч платники податку – юридичні особи сплачують податок за житлову та нежитлову нерухомість за 2016 рік. Вони самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня і до 20 лютого 2016 року подали до державних податкових інспекцій за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Податок сплачується авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.









       
Новостворені суб’єкти господарювання, які протягом 10 днів з дня державної реєстрації подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для третьої групи, яка не передбачає сплату ПДВ, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації.
 
Податковим кодексом не передбачено перенесення граничного строку подання такої заяви у разі, якщо останній день строку подання припадає на вихідний або святковий день.









       Платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 50% розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.
Якщо платник податку утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, то він має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 100% суми пільги у розрахунку на кожну таку дитину.









       
Інформуємо про зміни у порядку реєстрації платників податку на додану вартість. Зокрема, законодавчими змінами скорочено перелік підстав для анулювання реєстрації платника ПДВ шляхом виключення з Положення про реєстрацію платників ПДВ вимог п.п. «ж» п. 184.1 ст. 184 розділу V Податкового кодексу України, та, відповідно, виключено з переліку документів (відомостей), що підтверджують наявність підстав для анулювання реєстрації, повідомлення державного реєстратора, відомості з Єдиного державного реєстру щодо наявності запису про відсутність юридичної особи або фізичної особи – підприємця за місцезнаходженням (місцем проживання) або запису про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу;










       Особи, які відповідно до Податкового кодексу України мають статус податкових агентів, зобов'язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Це передбачено п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ.
Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності не допускається.









       
Чи має право на пільгу зі сплати земельного податку фізична особа, яка не оформила відповідно до законодавства право власності на землю, проте набула це право відповідно до рішення органів місцевого самоврядування чи відповідно до цивільно-правових угод? На це питання дають відповідь фахівці ГУ ДФС у Закарпатській області.
 
Насамперед зазначимо, що земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом України, а справляння плати за землю – Податковим кодексом України.









© Тячів 2010р.
Тячівська міська рада
Розроблено -