» » ТЯЧІВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙДодано: 13-03-2011, 10:19 | Переглядів: 5 855
       

ТЯЧІВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ЛІЦЕЙ

Історія становлення та розвитку ліцею

Тячівський професійний ліцей Закарпатської області існує всього 35 років, та ним успішно пройдено складний процес становлення і розвитку, з честю подолано кілька реорганізаційних етапів. Історія закладу, що складається з доль учнів, педагогів та інших працівників, багата цікавими подіями.

Відкриття 01 вересня 1973 року в м. Тячеві кузні робітничих кадрів було зумовлене гострою нестачею кваліфікованих робітників у Тячівському і Рахівському районах, де на повну потужність працювали підприємства лісової, радіотехнічної та машинобудівної промисловості. зокрема ЗВВО (Дубове), "Електроавтоматика” (Буштино), "Зеніт” (Тячів), Тересвянський ДОК”, "Закарпатлісмаш” (Тересва), що стали головними замовниками кадрів.

Першим директором новоствореного ПТНЗ став досвідчений педагог П.І.Зийнич, головним бухгалтером – В.І.Деяк. За підтримки районної влади, базових підприємств протягом кількох місяців було проведено ремонт і реконструкцію пристосованих приміщень, в яких почалося облаштування навчально-виробничих майстерень та кабінетів спецтехнології, технічного креслення, початкової військової підготовки, електротехніки. Для проживання учнів Дубівський завод орендував гуртожиток будівельної організації. Одночасно формувався інженерно-педагогічний колектив: на роботу були направлені молоді спеціалісти та досвідчені виробничники, які започаткували успішний старт навчально-виховної роботи училища: Іванчов П.Г. – фізик і викладач електротехніки, Олаг В.М. – історик; Губер Г.А., Майор А.С., Сопов В.М., Сепі Й.А. - майстри виробничого навчання. Серед них і ветерани ліцею - Л.П.Аврамченко, С.П.Чайка, які по сьогодні йому не зрадили.

Заклад ріс, збільшувалася кількість учнів, які навчалися в ньому, відкривалися нові професії, набирався досвіду колектив.

У 1974 році на базі тодішнього гіганту деревообробної промисловості Тересвянського ДОКу почала працювати філія училища в селищі Тересві. Протягом 70-х років колектис поповнився новими працівниками, частина з яких успішно працює тут і сьогодні, а частина пішла на заслужений відпочинок, як – от: Микуляк І.П., Кричфалушій М.І., Чайка Б.М., Катрин З.О., Мурашко В.П., Азарій А.А., Васильчук М.Д., Косов О.В., Бенца В.М., Алечко М.І.Грицан Т.Ю., Габор В.В., Савко І.І., Борок М.С., Данч Т.І., Жолобович І.Ф., Чонка Ю.В., Мункачі Й.В., Мункачі Н.В., Цубера В.В., Трепак М.І., Гепп Н.М., Феєр О.І., Лева О.І., Жолобович О.В., Гейці Г.І., Тимша І.Ф., Цимбалістий В.М., Цимбаліста М.В., Лазаренко О.П.

Токарі, фрезерувальники, слюсарі, монтажники радіоелектронної апаратури – ось діапазон професій, котрі здобувалися в училищі тоді. Термін навчання на базі неповної середньої освіти складав два роки, протягом яких учні здобували професійну підготовку, а середню освіту одержували у вечірній школі. Усі учні забезпечувались гуртожитком, триразовим харчуванням, одягом та взуттям. За виконану роботу в майстернях та під час виробничої практики учні отримували 30, а пізніше 50 відсотків заробітної плати.

У 1977 році колектив очолив С.М.Демко, який спрямував свій багатий керівний і педагогічний досвід на розширення і зміцнення бази профтехучилища, поліпшення житлово-побутових умов учнів.

1984 рік започаткував якісно новий етап в історії закладу, який піднявся на сходинку вище – був реорганізований у середнє професійно-технічне училище. З цього часу учні разом з професією певної кваліфікації дістали змогу отримувати і повну загальну середню освіту.

Від колективу училища це вимагало значних зусиль, адже за дуже стислий термін потрібно було практично створити нову середню школу з відповідною навчально-матеріальною базою. Напруженими зусиллями усіх працівників протягом трьох місяців проведено реконструкцію другого поверху гуртожитку і добре обладнано навчальні кабінети фізики, хімії, математики, української та російської мов, історії.

У ці роки в колектив закладу увіллялася нова хвиля педагогів – викладачів загальноосвітніх дисциплін, майстрів виробничого навчання, вихователів: Гандреас Н.М., Косо І.З., Хром’як В.В., Ярова Л.Г., Геревич О.В., Бонка М.А., Стан Н.П., Палінкаш Г.Ю., Пилипець В.І., Русак В.В., Онуфрій М.М., Лисота Т.Б.,  Пахомова В.В., Тиводар Г.І. та інші.

Щоб іти в ногу з життям, поступово на зміну старим простим професіям, вводяться більш сучасні і престижніші – верстатники широкого профілю, слюсарі-електрозварники, ремонтники радіоапаратури, оператори ЕОМ. Трохи пізніше перелік доповнили професіями слюсаря з ремонту автомобілів, кухаря, офіціанта, на які і сьогодні існує немалий попит.

Для професійного росту і самоствердження вихованців училища багато важило те, що виробничу практику вони проходили на базових підприємствах не лише району і області, а й далеко за їх межами – на промислових гігантах Києва, Маріуполя, Одеси, Бердянська, Вільнюса, Миколаєва, Астрахані.

Надійними уповноваженими представниками закладу на згаданих виробництвах протягом тривалого часу були майстри виробничого навчання Губер Г.А., Васильчук М.Д., Ситар В.А., Піневзі О.О., Кіндрат М.М.,  Цубера В.В., Гаврилюк І.І., Чонка Ю.В., Мункачі Й.В., Гейці В.І., Борок М.С. Саме завдяки їм училище забезпечувалось необхідними інструментами та матеріалами.

Розквіту творчої думки учнів, шліфуванню їх майстерності сприяла й систематична гурткова робота, яка давала чудові результати. Витвори їхніх умілих рук, дерзновенної думки експонувались на ВДНГ, відзначались дипломами і медалями. Так, за конвеєр, виготовлений під керівництвом майстра виробничого навчання Сепі Й.А., Головний Комітет ВДНГ СРСР у 1985 році нагородив училище Дипломом третього ступеня. Срібної медалі було удостоєно і майстра виробничого навчання Геппа О.О. за прилад для настроювання і орієнтації телевізійних антен. Бронзові медалі вручено майстрові виробничого навчання Габору В.В., Барні І.І., Чайці С.П., а медалі "Юний учасник ВДНГ СРСР”- учням Івегешу В.І., Хром’яку І.І., Чопа В.Ю., Удуту І.В.. Багато експонатів художньої і технічної творчості відзначено дипломами обласного управління освіти, зокрема, з художньої обробки дерева, виготовлені молодою робітничою зміною під керівництвом майстрів виробничого навчання Гаврилюка І.І., Чонки Ю.В., Борока М.С.

Уміла професійна підготовка юнаків і дівчат завжди тісно поєднувалася з фізичним, військово-патріотичним, моральним та естетичним вихованням особистості. Навчально-матеріальна база з допризовної підготовки юнаків вважалась однією з кращих в області. Великою популярністю в учнівської молоді користувався оркестр народних інструментів (керівник Й.В. Мункачі), який був неодноразовим лауреатом республіканських та Всесоюзних оглядів художньої самодіяльності. В туристичному клубі "Тересва”, що діяв під керівництвом ентузіаста фізкультури і спорту Русина В.С., займалися не лише вихованці профтехзакладу, а й учні шкіл.

У створенні матеріальної бази, належних санітарно-гігєнічних умов праці і навчання активну участь брали різні служби закладу: бухгалтерська, де головними бухгалтерами працювали Деяк В.І., Лева О.І., Дикун І.І., Абрамович Г.А.; бухгалтером Тимша І.Ф.; господарська, яку очолювали Гросуллов В.І., Стойка В.В., Савко Е.І., Лазаренко О.П.; гуртожитку, комендантами якого були Трепак П.І., Маринець М.Ф.; їдальні, де смачну їжу готували досвідчені кухарі Котляров Ю.І., Бенчак О.І., Дебич М.М., Мандрик М.В.; слюсарно – сантехнічні роботи забезпечував Русин С.І.. Своєчасну медичну допомогу багато років надавала медсестра Стойка Ю.І. Уміло вела діловодство секретар-друкарка Бойчук Й.І. Добре організовували виробничий процес старші майстри училища Пуліска Ю.Т., Алечко М.І., Бедей М.І., Жолобович І.Ф., Шваб В.М., Пінезі О.О., Кіндрат М.М., на філії – Прінц В.М., Гутій В.В., Голубка П.І. Складним процесом навчально-виробничої роботи керували Чайка С.П., Іванчов П.Г.

Виховний процес забезпечували заступники директора Фулитка І.Д., Голубка В.М., Гепп Н.М., Скрипинець В.М., Зийнич П.І. На посадах керівників фізичної культури працювали Микуляк І.П., Лебедев В.Я., Манохін В.В.

Багато років нелегку роль організатора, диригента навчально-виховного процесу добросовісно, вміло і творчо виконує заступник директора з навчальної роботи Аврамченко Л.П.

Структурним підрозділом закладу – філією в смт. Тересві – в різні роки керували Мурашко В.П., Панфілов Г.О.

У 1996 році на посаду директора училища призначається досвідчений педагог,  енергійний  керівник,  умілий  організатор  П.М.Бокоч  У  складних умовах довелося працювати молодому керівнику. Нелегко було пристосуватись до нових ринкових умов.

Та навіть у найважчі часи, коли значно порушилися зв’язки з заводами – базовиками, заклад повністю зберіг кількість набору учнів на різні спеціальності, зміцнив матеріально-технічну базу виробничих майстерень і навчальних кабінетів.

Колектив училища основну увагу зосередив на корінному поліпшенні професійної освіти: введенні в навчальний процес інноваційних форм і методів навчання, освоєнні нових професій, придбанні сучасного обладнання. Налагоджено співпрацю з центром зайнятості з курсового професійно-технічного навчання слухачів.

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України "Про вдосконалення мережі професійно-технічних навчальних закладів Закарпатської області” від 15 листопада 2005 року №656 професійно-технічне училище №14 реорганізовано у Тячівський професійний ліцей, який став правонаступником училища, новим типом навчального закладу, де тісно поєднується загальна середня та професійно-технічна освіта, забезпечується варіативність та гнучкість освітньо – професійних програм з урахуванням змін на ринку праці та попиту на нові професії.

За кожною новою назвою закладу, кожним новим етапом його становлення - нові події, люди, долі, сотні робітничих біографій.

Головним показником роботи ліцею, його славою і гордістю є його випускники. За 34 роки від часу заснування навчального закладу підготовлено 8498 висококваліфікованих робітників з таких професій: токар, фрезерувальник, верстатник широкого профілю, слюсар механоскладальних робіт, слюсар-інструментальник, слюсар-ремонтник, слюсар-мідник, слюсар з ремонту автомобілів, електрозварник, радіомонтажник, регулювальник радіоапаратури, телемайстер, оператор ЕОМ, столяр, різьбяр, електромонтажник силових мереж та електроустаткування, кухар, офіціант. Попри всі труднощі вихованці ліцею знаходять свій шлях у житті, на ганьблять честі  рідного навчального закладу.

946 випускників закінчили навчання з відмінними успіхами і отримали дипломи з відзнакою. За досягнуті успіхи у виконанні завдань по підготовці висококваліфікованих робітників у ліцеї на вічне зберігання залишився Перехідний Червоний Прапор Закарпатської обласної ради та обласної ради профспілок.

Солідний рівень знань допоміг десяткам випускників здобути вищу та середню спеціальну освіту, очолити відповідальні ділянки виробництва. У колективі ліцею також добре трудяться його випускники різних років: Кіндрат М.М., Павлюк К.І., Томишинець К.І.

Але сьогодні ліцей живе не тільки своєю історією. Сучасне покоління вписує в його біографію нові захоплюючі сторінки, продовжує славні традиції своїх попередників. А підтвердженням цьому є здобутки на конкурсах фахової майстерності, в олімпіадах із загальноосвітньої та професійно-теоретичної підготовки, виставках художньої і технічної творчості, спортивних змаганнях. Так, у 2002 році учень ліцею Горват Гергель виборов ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі "Кращий з професії” серед операторів комп'ютерного набору. У 2003 році Куцин Михайло був удостоєний ІІІ місця в обласному конкурсі фахової майстерності серед столярів.

У цьому році ІІІ місце у конкурсі "Кращий з професії” серед операторів комп'ютерного набору посів учень групи №7 Токар Іван.

Запорукою досягнень у роботі є працьовитий, згуртований колектив ліцею, в якому сьогодні трудяться різні спеціалісти однодумці і належна матеріально - технічна  база:  20  навчальних  кабінетів,  10  майстерень  для підготовки кваліфікованих робітників, гуртожиток на 118 місць, їдальня 80 місць, актовий зал, спортивний зал, бібліотека, кімната для самопідготовки. Гордістю закладу є новий комп'ютерний  комплекс,  обладнаний  у  кінці  2005 року,  в який входить 16 комп'ютерів.

Сьогодні в ліцеї готують майбутню робітничу зміну 52 педагогічні працівники.

Більшість з них притаманний творчий неспокій, постійний пошук нового, нестандартний підхід  до розв’язання назрілих проблем. Серед них 15 викладачів вищої категорії, 8 – спеціалістів першої категорії, 3 мають педагогічне звання "Викладач - методист”; 5 - "Старший викладач”, 5 - "Майстер виробничого навчання І категорії”, 2 - "Майстер виробничого навчання ІІ категорії”, 6 - ногороджені знаком "Відмінник освіти України ”; 9 Грамотами обласного управління освіти і науки.

Викладачі філії Цимбалістий В.М. та Прінц М.В. видали посібник "Силове електрообладнання (з основами електроніки)” (1998 р.), навчальні підручники - "Електричні мережі. Монтаж, обслуговування і ремонт” (2003 р.), "Освітлювальне і силове електроустаткування. Монтаж і обслуговування” (2005р.) сигнальний підручник "Трансформатори. Монтаж, обслуговування і ремонт”, рекомендовані Міністерством освіти і науки для учнів професійно-технічних навчальних закладів.

Методичний кабінет ліцею посів І місце в області (методист Чайка Б.М.), кабінет з охорони праці - ІІІ місце в Україні серед ПТНЗ (зав. кабінетом  Країло М.В.).

У останні роки побудовано 3 міні-котельні, чим завершено перехід на повне автономне теплопостачання, що дозволяє закладу працювати стабільно і в зимовий період.

Багато працівників трудяться в нашому навчальному закладі понад 20, а окремі понад 30 років. За плідну багаторічну діяльність, створення методичних розробок майстри виробничого навчання Чайка С.П., Барна І.І., Мізерак О.М., нагороджені грамотами МОН. Сьогодні працюємо над створенням електронних програмно-педагогічних засобів.

Добрими словами завжди згадують працівники та випускники ліцею ветеранів освіти, нині пенсіонерів.

 Непогано зарекомендували себе молоді викладачі та майстри виробничого навчання ліцею, на яких покладається велика надія у навчанні та вихованні майбутньої робітничої зміни. Серед них – викладачі Жвалюк О.І., Павлюк К.І. майстри виробничого навчання Томишинець І.В., Губанова Л.Л., Чайка Н.С.

Домагаються результативності у роботі і постійно працюють над вдосконаленням комплексно-методичного забезпечення предметів і професій викладачі М.А. Копчалюк, О.В.Геревич, С.П.Чайка, М.В.Цимбаліста, майстри виробничого навчання О.М.Мізерак, П.М,Деяк, Ю.В.Чонка, М.В.Мокан , Гейці В.І., В.В.Гутій , методист Б.М.Чайка

 Сьогодні у нас здобувають професійну підготовку 440 учнів з 7 ліцензованих професій, а саме: слюсар з ремонту автомобілів (майстри Чайка С.П., Савко І.І., Рошка Г.В.); секретар керівника (організації, підприємства, установи), оператор комп’ютерного набору (майстри Мізерак О.М., Деяк П.М., Жвалюк С.В., Губанова Л.Л., Чайка Н.С., Копотюк І.Г.); радіомеханік з обслуговування та ремонту радіотелевізійної апаратури (майстер Барна І.І.); кухар (майстри Дуйчак Т.М., Мадай В.І.); Офіціант, Бармен, Буфетник (майстри Лигирда К.П., Дудла Н.А., Погоріляк О.І.); столяр (майстри, Гейці В.І., Чонка Ю.В., Томишинець І.В.); електромонтажник силових мереж та електроустаткування (майстри Гутій В.В., Мокан М.В.,   Панфілов Г.О.).

 Учні живуть цікавим, змістовним життям. До їх послуг – добре обладнані навчальні кабінети, виробничі майстерні, актовий та спортивний зали, спортивні майданчики, гуртожиток, їдальня.

Загальноосвітні дисципліни викладають Дерен Л.Г., Копчалюк М.А., Костюк М.Ю., Стан Н.П., Тиводар Г.І., Цвігун Т.Л.,  Цимбалістий В.М., Вакій О.М.: загальнотехнічні і спеціальні предмети  -  Цимбаліста М.В., Павлюк К.І., Чайка Б.М, Ковальчак Л.А. Заступники директора ліцею Аврамченко Л.П., Петраш І.І. Кричфалушій М.І., зав. філією Жолобович О.В., методист Чайка Б.М., організують колектив на підвищення ефективності навчально-виховного процесу. Дбають про ритмічність роботи ліцею помічник директора по АГЧ Молнар І.Ф.,  інженер з охорони праці Країло М.В.,  юрисконсульт Мотря В.І., комендант Піневзі О.І., вихователі Лазаренко О.П., Данч Т.І., інспектор з кадрів Суходольська Г.Ф., секретар-друкарка Коньовшій Н.М., головний бухгалтер Ворон Т.М., бухгалтери Гейцій Г.І., Грига М.П., Варвашевич Е.І., лаборант Неймет О.О., бібліотекар Фріндт Ю.М., повар Шелевер Г.В. та інші працівники.

 У колективу ліцею – багато планів і задумів. Наші найближчі перспективи: продовжити роботу по впровадженню нових професій, яких потребує ринок праці нашого регіону, довести матеріальну базу ліцею до сучасного рівня, налагодити тісні зв’язки з підприємствами на основі угод про підготовку кваліфікованих робітників, проходження виробничої практики та працевлаштування випускників. І, звичайно, втілювати в навчальний процес новітні промислові та інформаційні технології, здійснити комп'ютеризацію навчально-виробничого процесу.

Потужний творчий потенціал педагогів, багаторічний досвід, чітка і реальна перспектива і надалі сприятимуть виконанню головного завдання – підготовці висококваліфікованих робітників, конкурентоспроможних на ринку праці, підготовлених до безперервного самовдосконалення.

скачать dle 12.0


Додав - Admin3 (2 июня 2016 08:19)

контактні дані ліцею наведені нижче:

Тячівський професійний ліцей Закарпатської області
90500, м. Тячів, вул. Жовтнева, 7
Філія ліцею: смт. Тересва, вул. Народна, 102
Телефон/факс: (03134)-3-25-17
Skype: bokochpm (директор), tyachiv_tpl (майстерня)
e-mail: tyachiv_pl@tpl.uzhgorod.uaДодав - Олена (1 июня 2016 16:44)

Що потрiбно для вступу в лiцей?

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
 
© Тячів 2010-2017
Тячівська міська рада
Розроблено -