» » РЕЛІГІЙНІ ГРОМАДИ ТЯЧЕВАДодано: 6-01-2011, 19:43 | Переглядів: 3 752
       
1.Реформатська церква (пам’ятник архітектури) м.Тячів, вул.Незалежності (колишня Леніна),29 - центр. Це - кам’яний реформатський костел (XIII – XVIII) з триярусною дзвіницею.
РЕЛІГІЙНІ ГРОМАДИ ТЯЧЕВА РЕЛІГІЙНІ ГРОМАДИ ТЯЧЕВА РЕЛІГІЙНІ ГРОМАДИ ТЯЧЕВА РЕЛІГІЙНІ ГРОМАДИ ТЯЧЕВА РЕЛІГІЙНІ ГРОМАДИ ТЯЧЕВА РЕЛІГІЙНІ ГРОМАДИ ТЯЧЕВА
Заснований угорським королем Ладиславом Великим і спочатку належав римо-католицькій громаді, а у 1556р. його передали кальвіністам. Грунтовні реконструкції відбулися у 1748 і 1810рр. Тоді до західного фасаду було прибудовано триярусну вежу-дзвіницю із шатровим покриттям і годинником, стіни укріплено контрфорсами. Неф перекритий деревяним кесоном і поліхромними розписами, датованими 1748р. До 1944 року тут зберігався відомий Тячівсьий архів і найбагатша бібліотека Мараморощини. На стінах у середині храму є дві стелі, де записані імена вірників, що загинули у першій та другій світових війнах. Годинник справжнісінький і досить старовинний.
В костелі потрібно розглядати не стіни чи вівтар (там все дуууже скромно і мінімалістично). Очі слід піднімати вгору. Приверне увагу древня кесонова стеля з поліхромією 1748 р., а також дві стели з іменами загиблих в обох світових війнах. Історія в споруди контроверсійна. Від ХІІІ століття в храмі збереглися стіни на всю висоту та два вікна-щілини в глибоких нішах — це теж чимало! Особливо гарним храм здається на початку травня, коли зацвітають каштани навколо.
РЕЛІГІЙНІ ГРОМАДИ ТЯЧЕВА РЕЛІГІЙНІ ГРОМАДИ ТЯЧЕВА
Біля костелу — лютеранський парафіяльний будинок та бронзове погруддя відомого угорського художника Шимона Голлоші (урочисто відкрите 1 травня 1992 року, скульптор Еміке Товт, Угорщина), що проживав у місті з 1914 р. Його картини, написані в Тячевому, демонструються в наші часи в Національній галереї Будапешта.
2.Римо-католицький костел костел імені угорського короля Святого Іштвана /Стефана/, м.Тячів, пл.Незалежності,1/3-1/4 (центр).
РЕЛІГІЙНІ ГРОМАДИ ТЯЧЕВА РЕЛІГІЙНІ ГРОМАДИ ТЯЧЕВА РЕЛІГІЙНІ ГРОМАДИ ТЯЧЕВА
Зведений у 1780 р. Годинник на вежі костелу — не справжній, а намальований. Така риса характерна для багатьох храмів Закарпаття. За традицією, храми тут прикрашали годинниками з метою не лише підказати парафіянам час, а й нагадати, що одна з годин виявиться для кожного з людей останньою. Якщо в громади не вистачало грошей на коштовний дзиґар, парафіян «лякав» намальований циферблат.
В костелі зберігся орган 1890 року.

РЕЛІГІЙНІ ГРОМАДИ ТЯЧЕВА РЕЛІГІЙНІ ГРОМАДИ ТЯЧЕВА3. Православна (Свято-Володимирський собор /храм Святого Володимира/, м.Тячів, вул.Голлоші)


РЕЛІГІЙНІ ГРОМАДИ ТЯЧЕВА РЕЛІГІЙНІ ГРОМАДИ ТЯЧЕВА4.Православна Покровська Церква(м.Тячів,вул.Польова,б/н). Одна з найновіших культових новобудов. Зведена напротязі 2009-2010 років;

РЕЛІГІЙНІ ГРОМАДИ ТЯЧЕВА5. Греко-католицька церква Успення Пресвятої Богородиці (м.Тячів, вул.Кошута,91). Споруджувалася протягом 1852-1889рр. Однак перші згадки про неї походять з 1801 року, коли вона була ще дерев'яна. Сучасні ікони та вівтар (іконостас) були виготовлені у будапештських майстернях. На вежі встановлено 2 величезні дзвони: один робота майстра Ф.Егрі (1924р.), другий походить з м.Арад (Румунія) і початково був відлитий для кафедрального храму в м.Сигет (Румунія). У 1948 році після заборони греко-католицької ценкви святиню передали православній громаді. Протягом тривалого часу у храмі проводили почергово богослужіння православна /Покровської церкви/ та греко-католицька громади, а у 2008-2009 рр. остаточно повернуто греко-католицькій громаді.

6. Християни Адвентисти Сьомого дня (Молитовний будинок, м.Тячів,вул.Кошута,2;

7. Християни сьомого суботнього дня “Церква Божа” (Молитовний будинок, м.Тячів,вул.Матросова);

8. Свідки Єгови (Зал Конгресу Свідків Єгови, м.Тячів,вул.Лазівська,б/н);

9. Євангельські Християни-Баптисти (Церква ЄХБ), м.Тячів, вул. Армійська (Червоноармійська),3;

10. Церква Живого бога (м.Тячів ,вул. Незалежності (Леніна),71);

11. Православна Святотроїцька церква, с.Тячівка, вул.Шкільна,б/н;.
скачать dle 12.0


Додав - Гость (26 декабря 2016 17:09)

Информация
Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
 
© Тячів 2010-2017
Тячівська міська рада
Розроблено -