» » Восьмим містом-побратимом Тячева став Балмазуйварош             Угоду про взаємну спів­працю між містами-побра­тимами Тячів (Україна) та Балмазуйварош (Угор­щина) підписано у вівторок, 27 січня. Мер міста Тячів Іван Ковач та довірена особа міської ради міста Балмазуйварош, депутат, голова комісії Чонко-Кіш Пал підписали угоду про встановлення партнерських стосунків у сфері освіти, науки, меди­цини, релігії, охорони при­роди, спорту, економіки та діяльності самоврядування. В урочистій церемонії підпи­сання декларації намірів про співробітництво взяли участь поважні гості – депу­тат парламенту Угорщини Іштван Тібо, генеральний консул Консу­льства Угорської Республіки у мі­сті Берегово Ендре Саліпскі, а та­кож працівники та депутати міськради, члени активу міста, представники угорських релігійних і громадських організацій. Офіційну зустріч представників двох сусідніх країн відкрила ке­руюча справами, секретар викон­кому Тячівської міської ради Ольга Решетар.
 Восьмим містом-побратимом Тячева   став Балмазуйварош   
       – На часі черговий історич­ний факт закріплення двосторон­ніх зв’язків територіальних гро­мад міста Тячів (Україна) та Ба­лмазуйварош (Угорщина). Упродовж 2006-2014 років під час робочих візитів делегацій відбу­лося підписання угод про спів­працю міста Тячів із містами-по­братимами Буча (Україна), Нодь­калло, Ясберень, Боктоловрант­газо, Вац (Угорщина), Негрешть-Оаш (Румунія), Бардієво (Сло­ваччина). Сьогодні в урочистій обстановці міський голова Тя­чева та уповноважена особа міськради  Ба­лмазуйвароша у дусі толерант­ності та взаєморозуміння, з ме­тою закріплення двосторонніх економічних і міжнаціональних зв’язків територіальних громад цих міст, визначили наміри, ви­кладені в угоді про співпрацю, – відмітила сек­ретар виконкому та зачитала текст офіційного документа.

Зокрема, в угоді йдеться про зо­бов’язання двох сторін в плані економічної та правової співпраці між територіальними громадами міст-побратимів, а також про розробку та реалізацію спільних культур­них проектів в інтересах громад та у напрямку європейської інтег­рації. Разом із тим діапазон спів­робітництва визначає обмін до­свідом роботи та делегаціями громадян, а також взаємодію у розвитку відносин в галузі освіти, науки, медицини, релігії, охорони при­роди, спорту та туризму.

Угоду про встановлення партнерських зв'язків від української сторони своїм під­писом скріпив мер Тячева Іван Ковач, від угорської – депутат, голова комісії Чонко-Кіш Пал, який здійснив цю місію за дорученням мера міста Бал­мазуйварош Вереш Маргіт. Ста­вши підписантами угоди, представ­никидвох сусідніх держав довели, що готові рухатися у задекларованих напрямках та ро­бити для цього реальні кроки.

   – Сьогодні у вашій присут­ності ми закріпили ще один акт дружби між українським та угор­ським народами. Впевнений, що співпраця буде наповнена реаль­ними відносинами не лише між мерами-побратимами, а й між те­риторіальними громадами в різ­них напрямках. Ми налаштовані на тісну співпрацю і зі свого боку будемо ро­бити все для того, щоб вона була  саме такою. Вже у скорому часі маємо  намір провести робочу зу­стріч між адміністраціями наших міст, для того, щоб виробити чіткі напрямки для співпраці, – сказав міський голова Іван Ко­вач.  

   Подякував меру Тячева і всім, хто взяв участь в урочистій церемонії депутат парламенту Угорщини Іштван Тібо. «Балма­зуйварош розвиває побратимські стосунки з багатьма містами і завжди працює так, щоб спів­праця була наповнена реальним змістом. Не тільки між депутатами та працівниками міських рад, ми намагаємось, щоб в ній було заді­яно якнайширше коло населення в різних галузях, зокрема туризмі, спорті, освіті», – підкреслив Ішт­ван Тібо.

Угорський парламентарій переконаний: цей зв'язок необхідний як українській, так і угорській стороні. Адже ціллю співпраці завжди є все те краще, що мо­жуть перейняти міста-побра­тими одне в одного. Мова йде про досвід, добрі традиції.

 Слово мав генеральний консул Консульства Угорської Республіки у місті Берегово Ен­дре Саліпскі.

– Ми беремо участь у зраз­ковій події, яка говорить про те, як зустрічаються велика полі­тика і повсякденне життя. Адже великі справи починаються з реальних кроків. Наприклад, із дружби між містами та взаємообміну у різних сферах життєдіяльності. Відтепер Тячів та Балмазуйварош – міста-по­братими. Вітаючи господарів із цією подією, додам, тячівці зробили вірний крок, коли розширили коло своїх  пар­тнерів  ще одним містом-побратимом, яким став Ба­лмазуйварош, – зауважив генконсул. 

Насамкінець мер Тя­чева подякував гостям за візит та висловив переко­нання, що підписання  офіційної угоди засвідчило готовність до ще тіснішої дружби між українським та угорським народами. Зі свого боку угорці дякували за теплий прийом та у рамках нала­годженої співпраці запро­шували представників Тя­чева до свого міста. Церемонія відбулася у дружній  атмосфері, пере­клад провів голова демократичної Спілки уго­рців України в Тячів­сь­кому ра­йоні Павло Амбруш.

 

Людмила Кричфалушій

 

скачать dle 12.0
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
 
© Тячів 2010-2017
Тячівська міська рада
Розроблено -