» » Про Ш.Голлоші пам’ятають у Бая МареДодано: 19-05-2016, 08:40 | Переглядів: 530
       
У місті Бая Маре (Румунія) 5 травня цього року відбулися заходи, присвячені відкриттю ряду міських архітектурних об’єктів, та з нагоди відзначення 120 річчя від дня заснування Баямарської художньої школи. Ця школа в свій час відкривалась за безпосередньої участі знаної у нашому місті особистості Шімона Голлошія. Подія організована Спілкою художників та архітекторів під патронатом мерії міста.
 
Для участі у проведенні урочистості були запрошені представники Тячівської громади. В склад української делегації, зокрема, увійшли: секретар Тячівської міської ради Іван Крічфалушій, начальник управління культури райдержадміністрації Василь Гудак, депутат районної ради Олег Палінкаш.
 
Місто Бая Маре розміщено на відстані 60 км від пункту перетину кордону в районі селища Солотвино, є адміністративним центром повіту Марамуреш. Чисельність населення міста складає 130 тис. чоловіків. В місті проживають румуни, угорці, українці, представники інших національностей. Тут функціонують релігійні громади римо-католицької, греко-католицької, православної та реформатської конфесій. Як зазначив настоятель римо-католицької церкви в Бая Маре, всі керівники релігійних громад незалежно від їх підпорядкованості не рідше одного разу на тиждень збираються за чашкою кави та обговорюють актуальні питання та перспективи розвитку міста, розробляють узгоджену позицію вірників щодо вирішення найбільш назрілих питань населеного пункту. Свої рекомендації надсилають мерії м. Бая Маре для врахування в роботі.
 
В одній із таких будівель – римо-католицькій церкві – відкрилася виставка робіт художників м. Бая Маре. Храм збудовано 300 років назад і він є найдревнішим храмом римо-католиків в Румунії. Богослужіння в ньому проводиться в супроводі органної музики.
 
Поряд із католицькою церквою знаходиться музей живопису м. Бая Маре. Почесними відвідувачами музею стали члени української делегації. Особлива увага представників Тячева була прикута до творів Шімона Голлоші, а також до робіт російського художника Тихомирова, який був свідком останніх хвилин життя митця.
 
 У цей же день відбулося відкриття двох архітектурних пам’ятних знаків в м. Бая Маре – меморіальної дошки пам’яті художників та архітектурної споруди «Молитва». Перша споруда увіковічнила пам’ять всіх живописців, які проживали на території міста. На дошці викарбувані імена цих відомих у місті людей. Тячівська делегація поклала квіти до пам’ятника та вшанувала пам’ять митців хвилиною мовчання.
 
Друга архітектурна споруда відкрита в центрі міста на території колишнього монастиря, від якого збереглась тільки одна вежа. Пам’ятний знак представляє собою форму долоні, яка складена для молитви, та є символом віри, духовності та смиренності у суспільстві.
 
Спортивне життя у Бая Маре подібне до умов розвитку спорту у місті Ужгороді. В обох населених пунктах популярні такі види спорту як футбол та гандбол. У румунському та в українському містах найбільших успіхів в спорті досягнуто гандбольними командами. У Бая Маре можна зустріти багатьох українських спортсменів, що виступають за місцеві команди. Учасники делегації із задоволенням оглянули міський стадіон, а також етнографічний музей.
 
Представники Тячівської громади відвідали також пленер художників міста та дізнались про діяльність їхньої спілки. Ця громадська організація існує за рахунок членських внесків, спонсорської та благодійної допомоги. Разом із цим держава підтримує громадський рух в Румунії. Зокрема, членам спілки художників при досягненні пенсійного віку гарантується додаткове нарахування пенсій на 50 відсотків. В процесі проведення форуму відбулася виставка картин, зроблених художниками під час проведення пленеру.
 
Завершальним етапом перебування в Румунії української делегації стали урочисті збори, на яких відзначено авторів та проектантів архітектурних пам’яток, окремих художників та відомих людей міста. Тячівська громада отримала від мерії міста відзнаку за активну участь по вшануванню пам’яті відомого європейського художника Ш.Голлоші. Представники української делегації щиро подякували румунським друзям за гостинний прийом, висловили готовність щодо подальшої співпраці у культурній та інших сферах, та запросили представників міста Бая Маре відвідати місто Тячів з дружнім візитом.
 
Учасники візиту в Румунію щиро вдячні за організацію прийому, сприянні участі у святкових заходах та перебуванні української сторони в місті Бая Маре нашому земляку – художнику Андріану Прикопу.
 
Іван Крічфалушій,
секретар Тячівської міської ради,
учасник делегації
 

Про Ш.Голлоші  пам’ятають у Бая Маре Про Ш.Голлоші  пам’ятають у Бая Маре

 

 
 
скачать dle 12.0
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
 
© Тячів 2010-2017
Тячівська міська рада
Розроблено -