» » "Парасольківці" створили двометрову писанку (оновлено)       
У Чистий Четвер на площі Поштовій вперше відбулося загальне свято для Тячівської об’єднаної громади, приурочене Великодню, яке щороку організовує Тячівська міська рада. Спеціально до свята вихованці соціального центру «Парасолька» (зав. О.В. Лукач) змайстрували, розмалювали та встановили двометрову писанку, яка відтепер стане оберегом міста.
 
Урочисто відкрив свято, привітав містян та гостей Тячева секретар Тячівської міської ради  І.І.Крічфалушій. Він зазначив, що вперше до загальноміського свята приєднались і села Тячівської об’єднаної громади, а саме: Лази, Округла, Тячівка і Руське Поле, що є добрим започаткуванням.
 
Наголосив на тому, що мета свята полягає у тому, щоб ми та підростаюче покоління не забували, а берегли віковічні традиції  та звичаї наших предків, котрі зустрічали це свято із особливою пошаною.
 
– Сьогодні на площі як ніколи велелюдно, адже ми зібрались тут, щоб розпочати святкувати найсвітліше свято у році – Великдень. Користуючись нагодою від виконкому та депутатського корпусу Тячівської об’єднаної територіальної громади щиро вітаю вас з Пасхою, бажаю вам та вашим сім’ям гараздів, щастя, здійснення всього задуманого. Щоб у пасхальний день дух свята відродився і паска була особливо смачною, – привітав присутніх Іван Іванович.
 
Надалі ведучі урочистостей – Ольга Крічфалушій та Самуіл Цідор запросили загал переглянути виставку на  великодню  тематику і долучитись до майстер-класів з писанкарства.
 
Цьогоріч ретельно підготувались до Великодньої виставки і навчальні заклади сіл, які у складі Тячівської об’єднаної територіальної громади. Особливу увагу привертали до себе виставкові столи Лазівського садочку та школи. Найбільше вражали велика писанка, прикрашена квітами,  курка з писанками, вишиті скатертини, оздоблена писанками карта України, Біблія та інші експонати виставки. Не відставали від них різноманіттям і Тячівські дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади, які вкотре продемонстрували неабиякий талант своїх вихованців. Приємно було бачити медові кекси у вигляді писанок, хрестиків, курчат, зайчат, а також  вишиті бісером ікони, натюрморти, великодні віночки, майстерно оздоблені кошики. Руське Поле теж відзначилось на виставці, адже вразили глядачів своєю яскравістю. Чудово виглядали на показі писанкове дерево, зайчата з яєць, курчата з ниток та ляльки-мотанки, які, як знаємо, є  оригінальним символом українського етносу.    
 
Відтак за активну участь у виставці педагогічним та учнівським колективам освітніх установ та майстриням майстер-класів було висловлено подяки Тячівської міської ради. Зокрема з рук Івана Крічфалушія подяки отримали: Тячівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. В. Гренджі-Донського (дир. Т.І.Стойка), Тячівська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 (дир. О.П.Кричфалушій), Тячівська ЗОШ І-ІІІ ст. з угорською мовою навчання імені Ш.Голлоші (дир. Р.А.Осицький), Тячівські ДНЗ №1 і №5 (зав.: Т.А.Прінц. Т.І.Цубера), Тячівська ДШМ (дир. А.М. Іващук), Тячівський ЦДЮТ (дир. Л.І.Кузнец), Руськополівська ЗОШ І-ІІІ ст. (М.М.Подвич), Руськополівський ДНЗ №2 (З.М.Банк), Лазівська ЗОШ І-ІІІ ст.  (М.І.Попелич), Лазівський ДНЗ (зав. Т.М.Пилипець).
 
 А також  майстрині: Ю.В.Маринець,  вчитель образотворчого мистецтва та В.О.Острешко,  педагог-організатор Тячівської ЗОШ №1 ім. В.Гренджі-Донського, Т.І.Бердецька, вчитель трудового навчання Тячівської ЗОШ №2, Л.М.Церкуник, завідуюча відділом образотворчого мистецтва  та М.П.Вовчок, викладач образотворчого мистецтва Тячівської ДШМ.
 
Дизайном та оригінальні­стю на виставці від­значилась Окру­глянська ЗОШ І-ІІ ступе­нів (дир. В.В.Джурджа), за що педа­гогічному та учнів­сь­кому  колективам особисто ви­словив подяку Тячівський  міський го­лова І.І.Ковач.
 
Збагатили святковий за­хід учні 4-А класу Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. В.Гренджі-Донського, які розпо­віли присутнім про сві­тле свято Великодня, (кл. кер. В.В. Мочан, муз­кер. В.Л.Бийреш-Романів) та ви­хо­ванці соццентру «Пара­со­лька», які заспівали пісню «Великодні дзвони» (музке­рівник Н.В. Бокоч).
 
Також привітала присут­ніх із Пасхальним святом за­віду­юча соццен­тру «Парасо­лька» Оксана Василівна Лу­кач, яка від­значила, що мі­ська пи­санка цього­річ відріз­ня­ється від мину­лих років. Бо тоді міська пи­санка при­крашалась ма­ленькими пи­са­ночками, кра­шанками та ма­льованками.  І дуже бо­ляче було ди­витись за тим, як мами до­зволяли своїм ді­тям від­ри­вати писа­нки і Диво-писа­нка через ти­ж­день перетво­рю­валась на жалюгідне ви­до­вище, за­мість того, щоб при­носити ра­дість містянам та го­стям Тя­чева.
 
     – Цьогоріч ми з парасо­ль­ківцями вирішили змінити мі­ську писанку і роз­фарбу­вати її різними кольорами, тим самим  зро­бити Диво-писанку обере­гом на­шого мі­ста, що по­винно нас об’єднувати. Кожен із ма­люн­ків на ній щось сим­во­лізує,  це і ко­хання, здо­ров’я, ща­стя, пра­целюб­ність і довго­ліття, – роз­по­віла Оксана Василівна.
 
Яскраво і різнобарвно від­значили у Тячівській гро­маді свято писанки, яке об’єднало не тільки горо­дян, а й лазів­чан, округ­лян, русь­кополівців та тя­чівків­ців.
 
Маріанна
Айтай-Іван­чова

 

"Парасольківці" створили двометрову писанку (оновлено) "Парасольківці" створили двометрову писанку (оновлено) "Парасольківці" створили двометрову писанку (оновлено) "Парасольківці" створили двометрову писанку (оновлено) "Парасольківці" створили двометрову писанку (оновлено) "Парасольківці" створили двометрову писанку (оновлено) "Парасольківці" створили двометрову писанку (оновлено) "Парасольківці" створили двометрову писанку (оновлено) "Парасольківці" створили двометрову писанку (оновлено) "Парасольківці" створили двометрову писанку (оновлено) "Парасольківці" створили двометрову писанку (оновлено) "Парасольківці" створили двометрову писанку (оновлено)

 

скачать dle 12.0
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гості, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
 
© Тячів 2010-2017
Тячівська міська рада
Розроблено -