»

       У місті Бая Маре (Румунія) 5 травня цього року відбулися заходи, присвячені відкриттю ряду міських архітектурних об’єктів, та з нагоди відзначення 120 річчя від дня заснування Баямарської художньої школи. Ця школа в свій час відкривалась за безпосередньої участі знаної у нашому місті особистості Шімона Голлошія. Подія організована Спілкою художників та архітекторів під патронатом мерії міста.

       7 травня у Тячеві по ву­лиці Нересенській відбу­лося відкриття меморіаль­ної дошки Шімону Голлоші – видатному європейсь­кому художнику та графіку, керівнику Мюнхенської школи живопису. Знак пам’яті встановлено на фасаді одного з корпусів Тячівського професійного ліцею, звідки власне, як доводять дослідники життя та творчого розвитку ми­тця, проводжали в останню путь Шімона Гол­лоші. Ініціатива відкриття пам’ятної дошки належить Спілці художників м.Бая-Маре (Румунія), сама ж подія відбулася у рамках відзначення 120-річчя Но­дьбанської школи живо­пису ім.Шімона Голлоші. У Тячеві це вже друга мемо­ріальна дошка відомого митця-педагога, що міс­тить напис українською, румунською та вірменсь­кою мовами. Перша – встановлена на будинку, де жив Шімон Голлоші,  який знаходиться по ву­лиці, названій ім’ям худож­ника, та з написом двома мовами – російською й угорською.

       

У Тячівській міські раді радо вітають усіх мешканців об’єднаної громади. Чимало зустрічей проводиться з військовослужбовцями АТО, їх родинами, обдарованими та творчими представниками громади і всіма іншими, хто докладає зусилля для процвітання міста Тячів.

Відтак одна з традиційних зустрічей відбувається щороку 9 травня: у міській ратуші щиро вітають тячів­ських ве­теранів Другої світової війни. Доброю традицією є дружня і по-родинному приємна зустріч сивочолих визволителів з Тячівським міським головою Іваном Ковачем, який ніколи не скупується на поважне ставлення та добрі зичення для наших звитяжців.


       
– Наразі здійснюється очистка вулиць, де заплановано збудувати об’їзну дорогу в місті Тячів. Чи не потребуватиме виконання цього проекту розширення території за рахунок знесення окремих буді­вель та захоплення прибудинко­вих територій?
– Точні контури об’їзної дороги з від­повідними перерахунками будуть готові під кінець року, тоді зможу предметно відповісти на питання дописувача. Але «захоплень» територій та знесення буді­вель точно не буде.
 
– Ведуться роботи з благоуст­рою на дитячому майданчику по вулиці Промисловій (колишня Комсомольська) в м. Тячів, що тут заплановано збудувати?
– Передбачено облаштування дитя­чої площадки та благоустрій території – пішохідні доріжки, лавиці, освітлення, зелена зона. Думаю, що найближчим часом роботи будуть завершені.

       9 квітня у м. Свалява відбулися змагання на першість області з бас­кетболу серед команд ДЮСШ Закар­паття. В обласній першості взяли участь дівчата 2001 року народження та старші. У турнірі також змагалася баскетбольна команда міста Тячів: Юліанна Алечко, Ангеліна Беньков­ська, Оксана Штогрин, Даніела Фе­дина, Іванна Шак, Крістіна Пилип, Валерія Цюбик, Ірина Розман – уче­ниці Тячівської ЗОШ І-ІІІ ст.№1 імені В.Гренджі-Донського; Наталія Божор, Сільвія Коош – учениці Тячівського ліцею-інтернату з угорською мовою навчання; Каріна Куранова, Анета Гаврило, Валерія Гайдукова – уче­ниці Тячівської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. Команду на змагання супроводжував їх тренер Ф.Ф. Кость.

       Захоплення, позитивні вра­ження, приємну посмішку та хо­роші відгуки викликає у перехо­жих оновлена яскрава компози­ції Тячева – букет із квітів у го­рщиках, яка прикра­сила сквер відпочинку, біля міського фон­тану. 28 квітня, коли у місті ви­рувало перед­великоднє свято «Диво-писа­нка», неординарна конструк­ція набула оновленого ви­гляду. Чарівна родзинка стала неповторним подарунком для тячівців та гостей міста до Ве­ли­кодня від підприємця, члена ви­конавчого комітету Тячівсь­кої міської ради Людмили Са­довні­кової.

       У Чистий Четвер на площі Поштовій вперше відбулося загальне свято для Тячівської об’єднаної громади, приурочене Великодню, яке щороку організовує Тячівська міська рада. Спеціально до свята вихованці соціального центру «Парасолька» (зав. О.В. Лукач) змайстрували, розмалювали та встановили двометрову писанку, яка відтепер стане оберегом міста.

© Тячів 2010-2017
Тячівська міська рада
Розроблено -